Prezentacja osiągnięcia starożytnych

Pobierz

Starożytna Grecja z pewnością była kolebką cywilizacji europejskiej.. Jednak ja osobiście uważam, że najlepszym osiągnięciem starożytnych greków jest zainteresowanie się filozofią .Wierzenia Egipcjan Wierzenia Egipcjan Wierzenia i osiągnięcia starożytnych Egipcjan I Gimnazjum Opracowała Helena Tomaszewska Wierzenia Egipcjan Wierzenia Egipcjan Religia politeistyczna - wiara w wielu bogów.. Lubili też igrzyska i pokazy walk glagiatorów oraz wyścigi rydwanów.. Share and download educational presentations online.Osiągnięcia cywilizacyjne starożytego Egiptu.. Rzymianie pracowali od świtu do wczesnego popołudnia.. W ich czasach powstały trzy porządki architektoniczne.. odkrycie, że Ziemia ma kształt kuli iDec 7, 2020Osiągnięcia Indii, Chin, Mezopotamii, Egiptu w: nauce, architekturze, rzemiośle, piśmie i literaturze EGIPT: NAUKA: - obliczanie wylewów Nilu - ustalenie długości roku słonecznego na 365 dni i podziału go na 12 miesięcy - obliczanie zaćmień słońca - zastosowanie ziół w medycynie - balsamowanie ciał - wynalazek zegara wodnego i piaskowego (klepsydra) - uniezależnienie od słońca - zastosowanie ziół w medycynie - poznanie anatomii człowieka, trepanacja czaszki, poznanie .Osiagnięcia starożytnej Grecji - Zintegrowana Platforma Edukacyjna Osiagnięcia starożytnej Grecji Prezentacja przedstawia największe osiągnięcia starożytnych Greków..

Osiągnięcia starożytnych Rzymian.

Opanowana w II w. p.n.e. umiejętność wypalania cegły przyczyniła się do przełomu w sztuce rzymskiej.. Jedna z najstarszych i najbardziej znanych cywilizacji świata starożytnego była cywilizacja egipska.. Osiagnięcia starożytnej Grecji Materiał nie spełnia wymogów WCAG, natomiast może być wykorzystywany jako materiał dydaktyczny.. Rzymianie posługiwali się łaciną, która później stała się fundamentem wpółczesnych języków.Osiągnięcia starożytnych Greków Boks Wyścigi konne i wyścigi zaprzęgów koncepcja heliocentryczna układu planet - Arystarch, III wieku p.n.e. koncepcji geocentrycznej, V w p.n.e. Eudoksos z Knidos i udoskonalenie jej - Klaudiusz Ptolemeusz.. Naczynia ceramiczne i z brązu.. TaggedWolny czas i rozrywki Rzymian.. Około 3500 pne na terenie południowej Mezopotamii w dorzeczu rzeki Eufrat.. Skonstruowanie żurawia 13.. Budowanie wodociągów PISMOHistoria - Dokonania Starożytnych Rzymian - YouTube.Używamy rzymskich liter.. System dziesiętny 11.. System irygacyjny 3.. PANTEON BOGÓW EGIPSKICH Re - bóg słońca i pan świata Amon .Starożytna Mezopotamia Pierwsza cywilizacja rozwinęła się na Bliskim Wschodzie w Mezopotamii w IV tysiącleciu p.n.e.Jej twórcami byli Sumerowie.. Przez wiele lat rozwijały się tu obok siebie język, kultura, sztuka, architektura, filozofia i demokracja.. Połączenie świetnych pomysłów, profesjonalnego montażu i muzyki filmowej, k.Osiągniecia cywilizacyjne starożytnego Rzymu..

Osiągnięcia starożytnych Rzymian 2. dział: Osiągnięcia cywilizacji.

epoka: Starożytność.. Pobierz załącznik Plik PPS o rozmiarze 6.17 MB w języku polskim Aplikacje dostępne w Regulamin Deklaracja dostępności Polityka prywatności O projekcie Standardy techniczneOsiagnięcia starożytnej Grecji - Zintegrowana Platforma Edukacyjna Osiagnięcia starożytnej Grecji Prezentacja przedstawia największe osiągnięcia starożytnych Greków.. Oddawano cześć bogom utożsamianym z siłami przyrody.. Okres predynastyczny rozpoczął się około 6000 pne i trwał do około 3100 pne.. Ulice, mosty i budynki są często inspirowane rzymską inżynierią i architekturą.. Cywilizacja egipska, rozwijająca się wzdłuż Nilu .Klasycznymi zabytkami sztuki światowej są greckie dzieła w dziedzinie architektury i rzeźby.. Wolny czas spędzali w temach, czyli kompleksie basenowo-rekraacyjnym.. Od 3100 pne do 2675 pne trwał okres wczesnodynastyczny.. Zegar słoneczny 5. i Tygrys zaczęły powstawać pierwsze organizacje miejskie, a wraz z nimi pierwsze formy świadczące o życiu kulturalnym Sumerów.,,Osiągnięcia starożytnych cywilizacji" ,,Osiągnięcia starożytnych cywilizacji" Osiągnięcia Mezopotamii: 1.Pismo 2.. Początkowo były to wzorce etruskie, następnie greckie, a w okresie cesarstwa wzorce rzymskie połączone z hellenistycznymi.Wielu z Was świetnie posługuje się technologią informacyjną, wykorzystajmy to na zajęciach historii..

Nasze życie regulują ...Projekt edukacyjny Osiągnięcia starożytnych cywilizacji 1 .

Pobierz załącznik Plik PPS o rozmiarze 1.19 MB w języku polskim Aplikacje dostępne wMapa starożytnego Rzymu Osiągnięcia architektoniczne Cyrki Mosty Drogi Akwedukty Amfiteatry Termy Łuki triumfalne Kamienie milowe Kamienice Bazyliki Grobowce ( katakumby) Cechy charakterystyczne porządku toskańskiego: kolumny miały gładkie trzony (w porządku doryckim pokryte były żłobieniami) pod kolumnami wprowadzono bazy (w porządku doryckim kolumny stały bezpośrednio na stylobacie) Koloseum- jedna z najsłynniejszych budowli świata Termy Karakali -największe w .Prezentacja przedstawia największe osiągnięcia starożytnych Rzymian: architekturę, Forum Romanum, amfiteatr - Koloseum, łuk triumfalny, termy, akwedukty, republikę i cesarstwo.. Architektura Wynalezienie cementu produkowanego z wapna i popiołów wulkanicznych, wody i drobnych kamieni pozwoliło na opanowanie techniki wyrobu zapraw i tynków.. Domy z cegieł 9.. Starożytni Grecy stworzyli wzorce, które naśladowali później artyści następnych pokoleń.. W starożytności na terenie Mezopotamii znaczącą rolę odegrały państwa: akadyjskie, babilońskie i asyryjskie.. Panteon świątynia poświęcona wszystkim bogom 3.Ministerstwa Edukacji i Nauki Osiągnięcia starożytnych Rzymian Prezentacja przedstawia największe osiągnięcia starożytnych Rzymian: architekturę, Forum Romanum, amfiteatr - Koloseum, łuk triumfalny, termy, akwedukty, republikę i cesarstwo..

; Największe osiągnięcia ludów Mezopotamii to wynalezienie pisma (Sumerowie), stworzenie w matematyce systemu dziesiętnego ...

Materiał nie spełnia wymogów WCAG, natomiast może być wykorzystywany jako materiał dydaktyczny.Cywylizcja starożytnej Grecji największe osiągnięcia miała w dziedzinach: Filozofii Literatury (teatr grecki) Polityki Sztuki (architektura, malarstwo, rzeźba) Sportu Nauki Polityka Ustrojem panującym w Atenach była demokracja.Sama nazwa pochodzi od demos-lud i kratos - władza, czyli dosłownie ludowładztwo.Pomniejsze osiągnięcia: Pomniejsze osiągnięcia 8800 p.n.e. - sierp, 6000 p.n.e. - łódź wiosłowa, 5200 p.n.e. - gra w kręgle, 5000 p.n.e. - początki tkactwa, 4000 p.n.e. - pierwsze tamy, groble, 4000 p.n.e. - narzędzia metalowe, 4000 p.n.e. - waga równoramienna z pionem, 3800 p.n.e. - początki wytwarzania szkła, 3500 p.n.e. - żagiel,Do dzisiaj ­możemy podziwiać wzniesione na starożytnym wschodzie budowle: piramida w Gizie (Egipt), zespół pałacowy w Karnaku (Egipt), świątynia w Abu Simbel (Egipt), słynne pałace Babilonu i Niniwy w Mezopotamii, Persepolis w Persji, Wielki Mur w Chinach - jedyna budowla na ziemi widoczna z kosmosu, świątynie w Ellorze i Ajancie w Indiach.. Na terenie starożytnego państwa rzymskiego bardzo prężnie rozwijała się architektura, która podobnie jak inne dziedziny kultury była pod wpływami obcych wzorców.. Również Grecy są twórcami filozofii, czyli umiłowania mądrości.Zbudowanie podstaw współczesnego teatru: Teatr rozwinął się w starożytnej Grecji w 534 roku p.n.e. Gdzie odbyły się pierwsze Wielkie Dionizje, czyli attyckie święta w starożytnej Grecji na cześć Dionizosa, boga wina..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt