Przegląd i znaczenie ssaków prezentacja

Pobierz

Powtórzenie wiadomości z ostatniego tematu- budowa i czynności życiowe ssaków.. TORBACZE.. by Iza KleinszmidtPrzyrodniczeEcho.. Ssaki kopiące w ziemi (np. kret) mają przednie kończyny szerokie, krótkie i mocne.Znaczenie ssaków w przyrodzie - podręcznik str. 140 a) drapieżniki polują na mniejsze od siebie zwierzęta i nie pozwalają na nadmierne zwiększenie ich liczebności, b) drobne ssaki stanowią cenne źródło pokarmu dla innych kręgowców, zwłaszcza innych ssaków, ptaków i gadów, c) przyczyniają się do rozsiewania nasion,7.. POJĘCIA do opanowania: pęcherzykowate płuca, ssaki żyworodne i jajorodne, łożysko, karmienie mlekiem, Przeczytajcie proszę wiadomości w podręczniku strona 134 i 135, zobaczcie film.. Lekcja w ramach nauczania zdalnego Ssaki w różnych środowiskach.. Prezentacja przykładów ssaków wodnych, latających, żyjących pod ziemią, nadrzewnych, chodzących, skaczących.27.05.2020 - Temat : Przegląd i znaczenie ssaków Cele edukacyjne wskazanie jedności i różnorodności wśród ssaków zrozumienie związku między budową ssaków a środowiskiem i trybem ich życia omówienie znaczenia ssaków w życiu i gospodarce człowieka omówienie głównych zagrożeń dla ssakówPtaki - przegląd i znaczenie - klasa 6 - prezentacja.. Te zwierzęta żyją w naszym otoczeniu.. a) skórą pokrytą włosami b) skórą pokrytą łuskami c) wilgotną, cienką skórą d) suchą, grubą skórą 3) Jaki jest największy lądowy ssak?.

Temat: Przegląd i znaczenie ssaków.

Wszystkie ssaki mają cztery kończyny.. ŁOŻYSKOWCE.. Cele lekcji: wskazanie jedności i różnorodności wśród ssaków zrozumienie związku między budową ssaków a środowiskiem i trybem ich życiaSsaki to grupa zwierząt, które rozwinęły się gadów ssakokształtnych.. Wskutek rozrostu puszki mózgowej kości: stawowa i kwadratowa .Temat dzisiejszej lekcji:Przegląd i znaczenie ssaków.. Przedstawiciele ssaków Jednym z największych zwierząt, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały naszą planetę, jest płetwal błękitny.. Uczniowie!. Regulują liczebność organizmów.. Biologia VI - Przegląd i znaczenie ssakówa) żyworodność, zapłodnienie zewnętrzne, b) jajorodność, zapłodnienie zewnętrzne, c) żyworodność, zapłodnienie wewnętrzne, d) jajorodność, zapłodnienie wewnętrzne, 7) ssaki to nie jet zróżnicowana grupa zwierząt a) prawda b) fałsz 8) wybierz znaczenie ssaków w przyrodzie a) przyczyniają się do rozsiewania nasion b .Ssaki to owodniowce.. Prezentacja spójna z podręcznikiem NE Puls życia z którego korzystam.. SYSTEMATYKA SSAKÓW.. Do zeszytu przepisujecie: temat i notatkę na ostatnim slajdzie.. Ssaki owadożerne (jeże iPrzegląd systematyczny i ochrona gatunkowa ssaków.. Większość przedstawicieli tej gromady porusza się na 4 kończynach, chodząc lub biegając, ale niektóre opanowały przestworza lubSsaki to zwierzęta, które karmią młode mlekiem - odżywczą wydzieliną wytwarzaną w organizmie matki..

Znaczenie ssaków .

Prezentacja.. Ich kończyny są chwytne, tylne tzw. stopochodne, pięciopalczaste o przeciwstawnym pierwszym palcu, palce u większości gatunków są zakończone .Transcript.. Jest zwierzęciem roślinożernym.. Drapieżniki polują na mniejsze od siebie zwierzęta i nie pozwalają na nadmierne zwiększenie ich liczebności.. Zapisz temat w zeszycie.. U ssaków latających (np. nietoperzy) przednie kończyny są przekształcone w skrzydła.. Drobne ssaki stanowią cenne źródło pokarmu dla innych kręgowców, zwłaszcza innych ssaków, ptaków i gadów.Przegląd i znaczenie ssaków.. Elementem umownym podziału na gady i ssaki jest to, że żuchwa u tych drugich tworzy tylko kość zębowa, łącząca się z kością łuskową czaszki; u gadów występuje jeszcze pewien staw.. Może on dorastać do 4 m wysokości, ważyć nawet 7 ton i dożyć do ponad 70 lat.. Drobne ssaki stanowią cenne źródło pokarmu dla innych kręgowców, zwłaszcza innych ssaków, ptaków i gadów.. a) Część I - pierwsze 13 minut - to powtórzenie ogólnych wiadomości o gadach.. PRZEGLĄD I ZNACZENIE SSAKÓW.. Jednak w tym okresie żyły w cieniu swoich przodków- gadów.. a) płucami książkowymi b) płucami gąbczastymi c) skrzelami d) płucami pęcherzykowatymi 2) Czym jest pokryte ciało ssaków?. Drapieżniki polują na mniejsze od siebie zwierzęta i nie pozwalają na nadmierne zwiększenie ich liczebności..

a) płetwal ...Znaczenie ssaków w przyrodzie.

Zwierzęta te charakteryzuje bardzo duży zasięg występowania, ze względu na cechy .TEMAT: Przegląd i znaczenie ptaków (1).. są źródłem mięsa, wełny, mleka, futer, skór, a także nawozów naturalnych, są używane jako siła pociągowa, służą .Temat: Przegląd i znaczenie ssaków.. To przedstawiciel waleni, grupy ssaków żyjących wyłącznie w wodzie, które oddychają płucami, mają szczątkowe owłosienie (dorosłe płetwale mają włosy tylko2.. DLA CZŁOWIEKA: W PRZYRODZIE: ssaki owadożerne regulują liczebność szkodników, ssaki drapieżne ograniczają tempo rozwoju populacji gryzoni, zajmują wiele ogniw w łańcuchach pokarmowych.. uzupełniona do uzupełnienia.. Ssaki (Mammalia) to gromada kręgowców, która osiągnęła najwyższy poziom organizacyjno-funkcjonalny pośród wszystkich zwierząt.. Znaczenie ssaków w przyrodzie - podręcznik str. 140 a) drapieżniki polują na mniejsze od siebie zwierzęta i nie pozwalają na nadmierne zwiększenie ich liczebności, b) drobne ssaki stanowią cenne źródło pokarmu dla innych kręgowców, zwłaszcza innych ssaków, ptaków i gadów, c) przyczyniają się do rozsiewania nasion,E-Learning.. Stekowce są najprymitywniejszymi ssakami uważanymi za grupę reliktową.Ssaki naczelne mają najlepiej wśród wszystkich zwierząt rozwinięty mózg, dużą pojemność czaszki, duże, dobrze rozwinięte półkule kresomózgowia i powierzchnie kory mózgowej..

Zapoznaj się z prezentacją.Temat: Przegląd i znaczenie ssaków.

Możemy spotkać je w lesie, na polu, łące, w ziemi, a nawet w powietrzu.Temat: Przegląd i znaczenie ssaków.. To - 11 slajdów zawierających treści, grafiki, schematy ułatwiających wyjaśnienie omawianych na lekcji treści, powtórzenie w formie prawda/ fałsz oraz zadań dodatkowych.. Dzisiaj ssaki dzieli się na: stekowce- są to prassaki.Ssaki.. Cele: • wskazanie jedności i różnorodności wśród ssaków • zrozumienie związku między budową ssaków a środowiskiem i trybem ich życia • omówienie znaczenia ssaków w życiu i gospodarce człowieka • omówienie głównych zagrożeń dla ssaków • uzasadnienie potrzeby ochrony ssaków-znaczenia ssaków w przyrodzie i dla człowieka-głównych zagrożeń i sposobów ochrony ssaków.. Cele lekcji: Dowiesz się, jakie jest znaczenie ssaków w przyrodzie i dla człowieka oraz poznasz sposoby ochrony ssaków.. Za dwa tygodnie sprawdzian - ptaki i ssaki.Temat: Przegląd i znaczenie ssaków.. 1) Czym oddychają ssaki?. Cel zajęć: Dowiesz czym różnią się ssaki, poznasz ich znaczenie oraz zagrożenia ze strony człowieka, który też jest ssakiem.. 26.05.2020 Ncb str. 136 Gdybym zapytała Was czy znacie przedstawicieli ssaków, to na pewno pojawiło by się mnóstwo przykładów.. 15/06/20 Dzięki różnorodnym przystosowaniom ssaki żyją we wszystkich środowiskach na Ziemi i we wszystkich jej strefach klimatycznych.. Lekcja live z biologii o 14:15 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 6 szkoły podstawowej.. Witam Was!. grafonotka grafonotka filmik pani Izy quiz.. Za tydzień- powtórka - ptaki i ssaki.. b) Część II - od 13 minuty - to przegląd, zagrożenia, znaczenie i ochrona gadów.Temat: Przegląd i znaczenie ssaków.. Poprowadzi ją nauczycielka Julia Id.3.. Drogi uczniu klasy 6 Przygotowana przeze mnie prezentacja pomoże Ci poznać różnorodność ptaków.. Samice słoni żyją w niewielkich grupach zSsaki - Teleturniej.. Przypomnij sobie charakterystyczne cechy ssaków • Stałocieplność • Pokrycie ciała włosami • Karmienie młodych mlekiem wytwarzanym przez gruczoły mlekowe samic • Obecność małżowiny usznej 2.Zadanie 5 Biologia kl.6 27.04.2020 Temat: Przegląd i znaczenie ssaków.. Pierwsze osobniki pojawiły się w kredzie.. Dziś omówię Wam kilku przedstawicieli ssaków: Największym żyjącym współcześnie ssakiem lądowym jest słoń afrykański.. Dopiero po wielkim wymieraniu gadów rozpoczęła się radiacja ssaków i trwa do dziś.. W tym tygodniu lekcja będzie na zoom zgodnie z planem lekcji.. Ssaki są ważnym składnikiem ekosystemów.. kolczatka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt