Jak zachowywać bezpieczeństwo w internecie

Pobierz

Informuj rodziców, gdy coś Cię zaniepokoi.. Kontroluj swoje wypowiedzi w sieci - pamiętaj, że choć nie widzisz rozmówcy, to jest on po drugiej stronie ekranu.. Zachowywanie powyższych zasad oznacza szacunek do cudzego czasu i uczuć.. Nigdy nie umieszczaj nielegalnych informacji.. Dzięki temu każdy może czerpać z sieci to, czego potrzebuje - informacje, wsparcie i poczucie przynależności.Feb 8, 2022Przeglądając strony internetowe otrzymuje się anonimowy adres IP, który chroni tożsamość użytkownika, nie pozostawia śladów w Internecie i zabezpiecza przed włamaniem.. Dziecko musi zrozumieć, dlaczego powinno zachowywać się w taki, a nie inny sposób.Feb 8, 2022Apr 29, 2021Feb 8, 20221.. Obcym osobom nie podawaj hasła do swoich profilów internetowych, kont bankowych itp. 3.. Szanuj innych i traktuj ludzi tak, jak chcesz aby traktowali Ciebie.. Zachowaj szczególną ostrożność wchodząc w linkiPamiętaj o prywatności innych osób, nie rób ze swoich znajomych "osób publicznych" bez ich wiedzy.. Oct 19, 2021Przede wszystkim pamiętaj, że zabezpieczenia są skuteczne tak długo, jak ty sam dbasz o podstawowe zasady bezpieczeństwa: Uważnie czytaj komunikaty i powiadomienia pojawiające się w trakcie logowania do banku i wykonywania transakcji.. Oczywiście same zasady to niewiele.. Upewnij się, że są silne i złożone, zawierają zarówno duże, jak i małe litery, cyfry i znaki interpunkcyjne..

Bezpieczeństwo w internecie.

Prawie wszystko, co robisz online, w tym przeglądanie sieci, zarządzanie pocztą e-mail i publikowanie w mediach społecznościowych, wiąże się z nieodłącznym ryzykiem.Bezpieczne poruszanie się w sieci Z jednej strony należy byś sam/a zadbała o swoje bezpieczeństwo, z drugiej byś nie naruszał/a godności i prywatności innych użytkowników Internetu.. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał TORa, trzeba dbać o aktualizację oprogramowania i nie można maksymalizować okna (zdradza rozdzielczość ekranu).W każdej sytuacji - nawet, gdy ktoś używa przeciwko Tobie trollingu - staraj się zachować do ludzi szacunek.. Wszystkich innych użytkowników traktuj z szacunkiem, nie dawaj powodu do urazu i nieporozumienia.. Nie idź pod tym względem na łatwiznę i na przykład nie dodawaj wszędzie takiego samego hasła, np. daty urodzenia albo imienia swojego czworonoga.. Nie przenoś znajomości do rzeczywistego świata.. Nie trolluj i "nie karm trolla"Przestrzegając netykiety, pomagamy budować w Internecie przestrzeń bezpieczną i przyjazną dla wszystkich.. Po umieszczeniu ich w Sieci nie masz gwarancji, że nigdy nie "wyciekną".. Nie rozmawiaj z nieznajomymi.. Poniżej zostały przedstawione zasady, które są tylko wskazówkami, jak zachowywać.Feb 7, 2022 Im mniej danych przekazujesz do Internetu, tym lepiej dla Ciebie..

2011-05-02 14:36:16; Uważasz na swoje bezpieczeństwo w internecie?

Nigdy nie wysyłaj obraźliwych listów ani załączników przez pocztę internetową.. Staramy się podpowiadać w jaki sposób mogą oni chronić swoją prywatność i wystrzegać kłopotów i nieprzyjemności.. Zachowaj unikalne hasło dla każdego .Oct 28, 2020Hasła to podstawa Hasła to Twoje podstawowe i w zasadzie najważniejsze zabezpieczenie.. Nie rozpowszechniaj wirusów.. 7.Zastanówmy się nad bezpieczeństwem i przejrzyjmy wspólnie kilka ważnych wskazówek, które pomogą Ci uniknąć przykrych konsekwencji w sieci: Unikaj słabych haseł za wszelką cenę.. W Internecie nic nie ginie.. Firewall (zapora ogniowa) - firewall to zapora sieciowa, służąca do ograniczenia niebezpieczeństw w sieci.. 2013-01-26 18:22:15; Bezpieczeństwo konia.. Każdy z Was może doświadczyć tego co niedobre w Internecie, ale też każdy z Was może ulec iluzji anonimowości - lepiej żeby tak się nie stało.May 3, 2022Feb 8, 2022Feb 7, 2022Bezpieczne zachowanie w Internecie.. Dlatego raczej nie umieszczaj w chmurze wrażliwych danych na swój temat czy treści, które nie powinny nigdy trafić w niepowołane ręce.. CierpliwośćTraktuj innych tak, jak Ty chcesz być traktowany.. Jeżeli już chcesz to zrobić, przedstawiaj ich za pomocą pierwszej litery imienia lub ksywki.. Silne hasło to zdecydowanie lepsze zabezpieczenie.. Dotyczy to wszystkiego, co robisz w sieci, wszystkich serwisów i typów aktywności.Pomaga ona także zachować bezpieczeństwo w sieci oferując pomocne wskazówki, takie jak przypomnienie o dodaniu blokady ekranu telefonu komórkowego, sprawdzanie dostępu stron trzecich do danych konta Google oraz wskazanie do jakich stron i aplikacji mogłeś zalogować się przy wykorzystaniu konta Google.Ponieważ większość świata ma teraz dostęp do Internetu, temat bezpieczeństwa online nigdy nie był ważniejszy..

2013-04-23 21:10:09; Bjj a bezpieczeństwo?

Internet to miejsce, w którym można znaleźć tysiące wartościowych informacji i dzielić się nimi .Podczas kształcenia na odległość należy pamiętać aby bezpiecznie korzystać z dostępu do Internetu.. 2014-02-12 20:30:19; Potrzebna pomoc!. Podstawowe zasady netykiety.. Pomoże Wam w tym piętnaście zasad.. Na koniec pamiętaj o usuwaniu złośliwych komentarzy i spamu i sam nie umieszczaj ich na innych blogach.. 2019-08-30 17:49:27Najważniejsze, żeby pamiętać o drugim człowieku, szanować go i traktować kulturalnie.. Korzystajmy z obydwu, a w ustawieniach włączmy statut wysokiej ochrony.. Wbudowana jest w większość systemów operacyjnych i we wszystkie programy antywirusowe..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt