Przyporządkuj elementom układu pokarmowego właściwe opisy pełnionych przez nie funkcji

Pobierz

Układ pokarmowy dzieli się na: przewód pokarmowy i gruczoły dodatkowe (ślinianki, trzustka, wątroba).Przewód pokarmowy składa się z: *Jama ustna.Plik przyporzadkuj elementom ukladu pokarmowego wlasciwe opisy.pdf na koncie użytkownika armandomando • folder lougee • Data dodania: 28 wrz 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik przyporządkuj nazwy elementów budowy układu pokarmowego do opisów ich funkcji.pdf na koncie użytkownika moviestarzza • Data dodania: 17 lis 2018.. Autotagi: zdrowie.. Skurcze mięśni gładkich, tworzących jedną ze ścian przewodu pokarmowego, przesuwają pokarm oraz umożliwiają jego mieszanie się z wydzielinami gruczołów .Funkcjonowanie układu wydalniczego pozwala równocześnie utrzymać stały, prawidłowy skład płynów ustrojowych, właściwe ciśnienie osmotyczne, równowagę jonową i kwasowo-zasadową.. Składa się z górnych i dolnych dróg oddechowych oraz narządu wymiany gazowej - płuc.. Gdy jedno z nich zawodzi, organizm nie jest w stanie wydalić moczu, ani pozbyć się szkodliwych substancji.. (./3 pkt) 1. autorytaryzm A. system polityczny, w którym zachowany jest trójpodział 2. indoktrynacja władzy, wybory do parlamentu są wolne, a obywatele 3. totalitaryzm mogą się swobodnie zrzeszać w partiach politycznych Na rysunkach przedstawiono budowę cząsteczki hemoglobiny i mioglobiny..

12/34 c) Przyporządkuj elementom układu pokarmowego (A-C) właściwe opisy pełnionych przez nie funkcji (1-4).

Do górnych dróg oddechowych należą jama nosowa oraz gardło.Gardło jest odcinkiem, w którym krzyżują się drogi oddechowe i pokarmowe.. Zakres podstawowy.. Tkanki kostne i chrzęstne stanowią rusztowanie ciała.. Autotagi: artykuły.. C. wątroba.. W tym narządzie następuje rozkład pożywienia m.in. na aminokwasy, cukry proste, glicerol i kwasy - Szkola-edukacja.pl.. Funkcje układu wydalniczegoBiałka mają zróżnicowaną budowę, z czego wynika szeroki zakres pełnionych przez nie funkcji.. Skuteczna naprawa DNA pozwala kontynuować cykl komórkowy.Budowa tkanki wykazuje przystosowania do pełnionej funkcji.. Rozwiązanie zadania 1 z książki Biologia na czasie 2.. Sekcja kadrowa zajmuje się zatrudnianiem pracowników, wypłatą wynagrodzeń i premii, przetwarzaniem danych pracowników oraz kandydatów do pracy, jak również ochroną tychże danych.Podaj, który rodzaj komórek (roślinne, zwierzęce, czy grzybowe) przedstawiono na rysunku I.. Ich nagromadzenie powoduje zatrucie, którego skutkiem może być niewydolność wielonarządowa i śmierć chorego.. Struktura organizacyjna.. Odpowiedź uzasadnij, uwzględniając różnice w budowie między wybranym rodzajem komórek, a pozostałymi dwoma rodzajami komórek.4 Przyporządkuj podanym pojęciom właściwe opisy.. A) Białka B) Tłuszcze C) Cukry D) Witaminy 1- Związki chemiczne, które są głównym składnikiem energetycznym pożywienia człowieka (spalane dają najwięcej energii) oraz błon biologicznych.Układ pokarmowy człowieka jest odpowiedzialny za trawienie, wchłanianie oraz wydalanie niestrawionych resztek pokarmu..

2.Mar 25, 202112/34 c) Przyporządkuj elementom układu pokarmowego (A-C) właściwe opisy pełnionych przez nie funkcji (1-4).

Źródło opisu: Biblioteka Publiczna w Gryfinie - Katalog księgozbioru: Zaloguj się by ocenić Zgłoś problem Wypożycz w bibliotece .Funkcje przewodzące pełnią tkanki - naczynia i sita.. Siebie; każda miofibryla składa się z kr.. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na ich umieszczanie na Twoim komputerze przez administratora serwisu Chomikuj.pl - Kelo .. Reforma 2019 opracowane przez nauczycieli serwisu Odrabiamy.plUkład oddechowy zapewnia sprawne pobieranie i transport gazów oddechowych - tlenu i dwutlenku węgla, a także wymianę gazową.. ZADANIE 30Przyporządkuj elementom wskazanym na ilustracji właściwe opisy wpisując w okienka odpowiednie litery a przytwierdza odpowiednie litery B stanowi ruchome połączenie kości ma zdolność kurczenia sie d jest podstawowym elementem szkieletu.. Tkanka mięśniowa może się kurczyć, dlatego odpowiada za funkcję ruchu.. Tkanka nerwowa odbiera i przewodzi bodźce nerwowe.PRZYKŁADOWA ODPOWIEDŹ: Nie dojdzie do zmiany właściwości białka kodowanego przez ten gen gdyż intron ten wraz z innymi ulega wycięciu w obróbce posttranskrypcyjnej..

Przyporządkuj składnikom pokarmowym właściwe funkcje.

U roślin jednoliściennych system korzeniowy jest: wiązkowy lub palowy .Zróżnicowanie budowy tkanek zwierzęcych odzwierciedleniem pełnionych przez nie funkcji.. A. żołądek.. Tkanka nabłonkowa pełni wiele funkcji: ochronną, wydzielniczą, zmysłową, rozrodczą.. Budowa układu wydalniczego REKLAMAPrzystosowania w budowie układu pokarmowego do pełnionych funkcji: Konspekt lekcji dla klasy III LO o profilu biologiczno-chemicznym.. W tym narządzie następuje rozkład pożywienia m.in. na aminokwasy, cukry proste, glicerol i kwasy tłuszczowe.. ja znowu teraz w sprawie Anglika Proszę was żebyście zrobili zadanie 7 8 6 ze strony 49 .Układ pokarmowy to zespół narządów, dzięki którym organizm może wykonywać jedną z podstawowych czynności życiowych - odżywianie się.. Ponadto nerki biorą udział w regulacji ciśnienia krwi i produkcji czerwonych krwinek.. wł. białkowych(miofilamentów)-zbudowane są one z białek: grubsze z miozyny; cieńsze z .Przystosowania w budowie układu pokarmowego do pełnionych funkcji.. Nazwij strefy w przekroju podłużnym korzenia oznaczone literami : Zadanie 10 (1pkt, p).. TKANKA MIĘŚNIOWA-znajdują się miofibryle (układy włókienek białkowych);ułożone są równolegle wzgl..

12/34 c) Przyporządkuj elementom układu pokarmowego (A-C) ...1.

Jama gardła dzieli się na 3 części: - górną - nosową , która łączy się z jamą nosową; w bocznej ścianie części nosowej gardła po obu stronach znajdują się otwory - ujścia trąbek słuchowych; - środkową - ustną, leżącą bezpośrednio za jamą ustną; - dolną - krtaniową, w której znajduje się wejście do krtani.Układ wydalniczy składa się z nerek, moczowodów, pęcherza moczowego oraz cewki moczowej.. Podaj po dwie cechy budowy każdej z tkanek ,świadczące o przystosowaniu do pełnionych funkcji.. Łączna jego długość to średnio sześć do ośmiu metrów.. A. żołądek B. jelito cienkie C. wątroba 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt